- Uklanjanje zubnog kamenca, nikotinskih pigmentacija, mekih naslaga
- Poliranje zuba
- Fluorisanje zuba ili postavljanje cirkona
- Edukacija o pravilnoj oralnoj higijeni
- Stomatološka ordinacija dr Olivera Vujić
- Cena usluge je 720 din
Čak i kada je vaša oralna higijena besprekorna, u vašim ustima postoje bakterije. One, zajedno sa proteinima i šećerima iz hrane koju jedemo, na površini zuba formiraju jedan tanak film koji se zove zubni plak. Ovaj sloj se najviše zadržava na mestima koja je najteže čistiti, kao što su najudaljeniji zubi u nizu, i to duž linije desni ili uz plombu ili krunicu.
Bakterije koje se nalaze u plaku mogu biti štetne za zube: svaki put kada jedete one luče kiseline koje oštećuju gleđ, pa tako i nastaje karijes. Ove kiseline mogu takođe izazvati upalu i oštećenje desni.
Još veći problem nastaje ako dozvolimo da plak duže stoji. Tada se minerali iz pljuvačke talože preko njega, i on očvršćuje. Tako se formira zubni kamenac, koji je tako čvrst da ga četkicom ne možemo ukloniti sa zuba.
Kako zubni kamenac deluje na zube i desni?
Kada se kamenac već formirao na vašim zubima postaje teže, ako ne i nemoguće, pravilno i detaljno četkati zube i koristiti konac. A bakterije i dalje proizvode kiselinu koju otpuštaju prema gleđi, što vodi nastanku karijesa zuba.Kamenac koji se formira ispod nivoa desni može biti naročito opasan. To je zato što bakterije koje se u njemu nalaze mogu da iritiraju i oštećuju desni.
Ukoliko se ne leči, ova bolest može imati ozbiljne posledice. Naime, bakterije se ne zadržavaju samo u desnima i kamencu, već počinju da razaraju i kost oko zuba. Tako se formira parodontalni džep. Dok god ne lečimo nastalo stanje bakterije se još više razmnožavaju, rastapaju sve više kosti oko zuba, on počinje da se klati, i, na kraju, ispada. Zato je jako bitno sprečavanje njegovog nastanka ili hitno skidanje kamenca ukoliko je već došlo do njegovog formiranja.
Pored svega ovoga, istraživanja pokazuju da ova vrsta bakterija može biti izuzetno opasna i za ostale delove našeg tela, naročito za srce.
Fluorisanje zuba:
Primenjuje se kod PREVENCIJE KARIJESA, TERAPIJE POČETNOG KARIJESA( bele mrlje ), POVEĆANE SKLONOSTI KA KARIJESU, ZAŠTITE PREOSETLJIVOG DENTINA( naročito vratova zuba ), KLINASTIH EROZIJA, MILOLIZA, DECE SA ORTODONTSKIM APARATIMA, KAO I KOD ODRASLIH SA FIKSNIM NADOKNADAMA I PARCIJALNIM PROTEZAMA.Fluorisanjem, dolazi do vezivanja Fluora sa Kalcijumom iz površnog sloja gleđi i tako nastaje CaF ( Kalcijum fluorid ) koji prekriva površinu zuba i karijes prijemčiva mesta i tako stvara jednu zaštitnu barijeru koja štiti zube od dejstva plaka i bakterija a pospešuje i proces remineralizacije ( lečenja ) početnih lezija.Preporuka je da se jednom godišnje ili na 6 meseci kod osoba sa povećanom sklonošću za karijes uz redovan stomatološki pregled izvrši i fluorizacija zuba.
Ili postavljanje cirkona na jedan zub
Stavljanje zubnog nakita na zub je čisto kozmetički zahvat i stvar lične odluke svakog pojedinca. Cirkon sa zuba može da se ukloni u svakom trenutku. Postavljanje cirkona na zub potpuno je bezbolno, brzo i jednostavno. Diskretan sjaj i lepota cirkona privući će pogled svakog kome je vaš osmeh upućen.
Uživajte u stvarno najboljim ponudama i popustima u gradu!
Stomatološka ordinacija dr Olivera Vujić
Adresa: Batutova br. 7/1
Telefon: